ⓘ Wolnej encyklopedii. Czy wiesz? strona 396

Reprezentacja Peru w piłce siatkowej kobiet

2. miejsce - 1967, 1971, 1975, 1979, 1987 3. miejsce - 1959, 1983, 1991

Reprezentacja Polski w piłce siatkowej kobiet

Reprezentacja Polski w piłce siatkowej kobiet – zespół siatkarski reprezentujący Rzeczpospolitą Polską w meczach i sportowych imprezach międzynarodowych, powoływany przez selekcjonera, w którym występować mogą wszystkie zawodniczki posiadające ob ...

Reprezentacja Portoryka w piłce siatkowej kobiet

Reprezentacja Portoryka w piłce siatkowej kobiet – narodowa reprezentacja tego kraju, reprezentująca go na arenie międzynarodowej. Obecnie zajmuje 18. miejsce w rankingu FIVB. Obecnym trenerem tej reprezentacji jest Carlos Cardona.

Reprezentacja Rosji w piłce siatkowej kobiet

Reprezentacja Rosji w piłce siatkowej kobiet to narodowa reprezentacja tego kraju, reprezentująca go na arenie międzynarodowej. Siatkarska drużyna Rosji jest oficjalnym sukcesorem tradycji reprezentacji ZSRR oraz Wspólnoty Niepodległych Państw.

Reprezentacja Południowej Afryki w piłce siatkowej kobiet

Reprezentacja Republiki Południowej Afryki w piłce siatkowej kobiet – narodowa reprezentacja tego kraju, reprezentująca go na arenie międzynarodowej. Największym sukcesem reprezentantek Republiki Południowej Afryki jest 4. miejsce Mistrzostw Afry ...

Reprezentacja Rwandy w piłce siatkowej kobiet

Reprezentacja Rwandy w piłce siatkowej kobiet to narodowa reprezentacja tego kraju, reprezentująca go na arenie międzynarodowej. Największym sukcesem reprezentantek Rwandy jest 10. miejsce Mistrzostw Afryki, wywalczone w 2007.

Reprezentacja Senegalu w piłce siatkowej kobiet

Reprezentacja Senegalu w piłce siatkowej kobiet to narodowa reprezentacja tego kraju, reprezentująca go na arenie międzynarodowej. Największym sukcesem reprezentantek Senegalu jest 4. miejsce Mistrzostw Afryki, wywalczone w 2009, 2011, 2013, 2015 ...

Reprezentacja Serbii w piłce siatkowej kobiet

Reprezentacja Serbii w piłce siatkowej kobiet – drużyna, która reprezentuje Serbię w piłce siatkowej kobiet. Za jej funkcjonowanie odpowiedzialny jest Związek Piłki Siatkowej Serbii. Siatkarska drużyna Serbii jest wg FIVB oficjalnym sukcesorem tr ...

Reprezentacja Seszeli w piłce siatkowej kobiet

Reprezentacja Seszeli w piłce siatkowej kobiet to narodowa reprezentacja tego kraju, reprezentująca go na arenie międzynarodowej. Największym sukcesem reprezentantek Seszeli jest złoty medal Mistrzostw Afryki, wywalczony w 2001 roku w nigeryjskim ...

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych w piłce siatkowej kobiet

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych w piłce siatkowej kobiet – narodowa reprezentacja tego kraju, reprezentująca go na arenie międzynarodowej. Obecnie zajmuje 2. miejsce w rankingu FIVB.

Reprezentacja Szwajcarii w piłce siatkowej kobiet

Reprezentacja Szwajcarii w piłce siatkowej kobiet – narodowa reprezentacja tego kraju, reprezentująca go na arenie międzynarodowej. Największym sukcesem reprezentantek Szwajcarii było wywalczenie 12. miejsca Mistrzostw Europy na turnieju w 1971 roku.

Reprezentacja Szwecji w piłce siatkowej kobiet

Reprezentacja Szwecji w piłce siatkowej kobiet – narodowa reprezentacja tego kraju, reprezentująca go na arenie międzynarodowej. Największym sukcesem reprezentantek Szwecji było wywalczenie 15. miejsca Mistrzostw Europy na turnieju w 1967 i 1971.

Reprezentacja Tajlandii w piłce siatkowej kobiet

Reprezentacja Tajlandii w piłce siatkowej kobiet – narodowa reprezentacja tego kraju, reprezentująca go na arenie międzynarodowej. Aktualnym trenerem kadry jest Kiattipong Radchatagriengkai.

Reprezentacja Tunezji w piłce siatkowej kobiet

Reprezentacja Tunezji w piłce siatkowej kobiet to narodowa reprezentacja tego kraju, reprezentująca go na arenie międzynarodowej. Tunezja sklasyfikowana jest aktualnie na 28. miejscu w rankingu FIVB. Tunezyjki wywalczyły 3-krotnie Mistrzostwo Afryki.

Reprezentacja Turcji w piłce siatkowej kobiet

Reprezentacja Turcji w piłce siatkowej kobiet to narodowa reprezentacja tego kraju, reprezentująca go na arenie międzynarodowej.

Reprezentacja Ugandy w piłce siatkowej kobiet

Reprezentacja Ugandy w piłce siatkowej kobiet to narodowa reprezentacja tego kraju, reprezentująca go na arenie międzynarodowej. Największym sukcesem reprezentantek Ugandy jest 9. miejsce Mistrzostw Afryki, wywalczone w 2007.

Reprezentacja Ukrainy w piłce siatkowej kobiet

Reprezentacja Ukrainy w piłce siatkowej kobiet – narodowa drużyna tego kraju, reprezentująca go na arenie międzynarodowej. Podlega Ukraińskiej Federacji Siatkarskiej.

Reprezentacja Urugwaju w piłce siatkowej kobiet

Reprezentacja Urugwaju w piłce siatkowej kobiet – narodowa reprezentacja tego kraju, reprezentująca go na arenie międzynarodowej. Obecnie trzydziesta pierwsza w Rankingu FIVB.

Reprezentacja Węgier w piłce siatkowej kobiet

Reprezentacja Węgier w piłce siatkowej kobiet to narodowa drużyna tego kraju, reprezentująca go na arenie międzynarodowej. Podlega Węgierskiej Federacji Siatkarskiej.

Reprezentacja Wielkiej Brytanii w piłce siatkowej kobiet

Reprezentacja Wielkiej Brytanii w piłce siatkowej kobiet – narodowa reprezentacja tego kraju, reprezentująca go na arenie międzynarodowej. Trenerem Brytyjek jest Audrey Cooper. Największym sukcesem reprezentantek Wielkiej Brytanii było wywalczeni ...

Reprezentacja Włoch w piłce siatkowej kobiet

3. miejsce - 1999, 2005, 2019 2. miejsce - 2002, 2009 1. miejsce - 2004, 2018

Reprezentacja Wybrzeża Kości Słoniowej w piłce siatkowej kobiet

Reprezentacja Wybrzeża Kości Słoniowej w piłce siatkowej kobiet to narodowa reprezentacja tego kraju, reprezentująca go na arenie międzynarodowej. Największym sukcesem reprezentantek Wybrzeża Kości Słoniowej było zajęcie 8. miejsce Mistrzostw Afr ...

Reprezentacja Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych w piłce siatkowej kobiet

Reprezentacja Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych w piłce siatkowej kobiet to narodowa reprezentacja tego kraju, reprezentująca go na arenie międzynarodowej.

Wielojęzycznym słowniku

Tłumaczenie