ⓘ Wolnej encyklopedii. Czy wiesz? strona 395

Reprezentacja Austrii w piłce siatkowej kobiet

Reprezentacja Austrii w piłce siatkowej kobiet – narodowa reprezentacja tego kraju, reprezentująca go na arenie międzynarodowej. Największym sukcesem reprezentantek Austrii było wywalczenie 12. miejsca Mistrzostw Europy na turnieju w 1958 i 1963. ...

Reprezentacja Belgii w piłce siatkowej kobiet

Reprezentacja Belgii w piłce siatkowej kobiet to narodowa reprezentacja tego kraju, reprezentująca go na arenie międzynarodowej. Największym sukcesem reprezentantek Belgii jest wywalczenie 3. miejsca Mistrzostw Europy na turnieju w 2013. Ponadto ...

Reprezentacja Białorusi w piłce siatkowej kobiet

Reprezentacja Białorusi w piłce siatkowej kobiet – narodowa reprezentacja tego kraju, reprezentująca go na arenie międzynarodowej. Największym sukcesem reprezentantek Białorusi było wywalczenie 8. miejsca Mistrzostw Europy na turnieju w 1993 i 1995.

Reprezentacja Botswany w piłce siatkowej kobiet

Reprezentacja Botswany w piłce siatkowej kobiet to narodowa reprezentacja tego kraju, reprezentująca go na arenie międzynarodowej. Największym sukcesem reprezentantek Botswany jest 5. miejsce Mistrzostw Afryki, wywalczone w 2009.

Reprezentacja Brazylii w piłce siatkowej kobiet

1. miejsce – 2005, 2013 2. miejsce – 2009, 2017 3. miejsce – 1997

Reprezentacja Brytyjskich Wysp Dziewiczych w piłce siatkowej kobiet

Reprezentacja Brytyjskich Wysp Dziewiczych w piłce siatkowej kobiet to narodowa reprezentacja tego kraju, reprezentująca go na arenie międzynarodowej.

Reprezentacja Chin w piłce siatkowej kobiet

2. miejsce – 2012 1. miejsce – 2008, 2010, 2014, 2016

Reprezentacja Chorwacji w piłce siatkowej kobiet

Reprezentacja Chorwacji w piłce siatkowej kobiet to narodowa reprezentacja tego kraju, reprezentująca go na arenie międzynarodowej. Od lipca 2018 roku trenerem reprezentacji jest Daniele Santarelli.

Reprezentacja Cypru w piłce siatkowej kobiet

2. miejsce - 2002 1. miejsce - 2000, 2004, 2009, 2011 3. miejsce - 2007

Reprezentacja Czech w piłce siatkowej kobiet

Reprezentacja Czech w piłce siatkowej kobiet – narodowa reprezentacja tego kraju, reprezentująca go na arenie międzynarodowej. Siatkarska drużyna Czech jest sukcesorem tradycji reprezentacji Czechosłowacji.

Reprezentacja Demokratycznej Republiki Konga w piłce siatkowej kobiet

Reprezentacja Demokratycznej Republiki Konga w piłce siatkowej kobiet to narodowa reprezentacja tego kraju, reprezentująca go na arenie międzynarodowej. Największym sukcesem reprezentantek Demokratycznej Republiki Konga jest 6. miejsce Mistrzostw ...

Reprezentacja Dominikany w piłce siatkowej kobiet

Reprezentacja Dominikany w piłce siatkowej kobiet – narodowa reprezentacja tego kraju, reprezentująca go na arenie międzynarodowej. Sklasyfikowana na 10. miejscu w rankingu FIVB. Trenerem tej reprezentacji jest Marcos Kwiek.

Reprezentacja Egiptu w piłce siatkowej kobiet

1. miejsce - 1987 2. miejsce - 1991, 1995, 1999, 2003 3. miejsce - 2015

Reprezentacja Etiopii w piłce siatkowej kobiet

Reprezentacja Etiopii w piłce siatkowej kobiet to narodowa reprezentacja tego kraju, reprezentująca go na arenie międzynarodowej. Największym sukcesem reprezentantek Etiopii jest 5. miejsce Mistrzostw Afryki, wywalczone w 1993.

Reprezentacja Finlandii w piłce siatkowej kobiet

Reprezentacja Finlandii w piłce siatkowej kobiet – narodowa reprezentacja tego kraju, reprezentująca go na arenie międzynarodowej. Największym sukcesem reprezentantek Finlandii było wywalczenie 12. miejsca Mistrzostw Europy na turnieju w 1977 i 1 ...

Reprezentacja Ghany w piłce siatkowej kobiet

Reprezentacja Ghany w piłce siatkowej kobiet to narodowa reprezentacja tego kraju, reprezentująca go na arenie międzynarodowej. Największym sukcesem reprezentantek Ghany jest 4. miejsce Mistrzostw Afryki, wywalczone w 1991.

Reprezentacja Gwinei w piłce siatkowej kobiet

Reprezentacja Gwinei w piłce siatkowej kobiet to narodowa reprezentacja tego kraju, reprezentująca go na arenie międzynarodowej. Największym sukcesem reprezentantek Gwinei jest 4. miejsce Mistrzostw Afryki, wywalczone w 1999.

Wielojęzycznym słowniku

Tłumaczenie